Jak wygląda indywidualne szkolenie rowerowe ?

Duża część naszych kursantów nigdy wcześniej nie była na szkoleniu rowerowym. W tym wpisie przedstawię Wam jak wygląda szkolenie 1/1.

 

Sam bardzo często korzystam z opinii na temat mojej jazdy kumpli lub proszę ich o nagrywanie moich przejazdów. Nie służy to podbudowywaniu własnej wartości.  Zwyczajnie nie nie jestem w stanie pewnych rzeczy zauważyć podczas jazdy i czasami niezbędna jest opinia kompetentnej osoby z zewnątrz

 

indywidualne szkolenie rowerowe enduro Bielsko

Od czego zaczynamy?

 

Przed rozpoczęciem szkolenia zaczynamy od krótkiego wywiadu z uczestnikiem. Pytamy w nim m.in o:

 

  • doświadczenie w jeździe enduro
  • rower, aby móc ustalić czy nie będzie ograniczeń w sprzęcie
  • tego co chce się nauczyć lub z czym ma problemy
  • w jakim kierunku chce się rozwijać 

 

Sprawdzenie sprzętu  15-20 minut

 

Zawsze zaczynamy od sprawdzenia roweru uczestnika. Zawieszenie (Sag, kompresja, rebound), ciśnienie w oponach, kokpit i ewentualne luzy.

 

W niektórych przypadkach sugerujemy wymianę określonych częsci. Zbyt szerokiej lub za wąskiej kierownicy lub opon, które totalnie nie nadaja sie do jazdy w górach.  

ustawienia roweru enduro

Sprawdzenie podstaw 5-10 minut

 

Następnym krokiem jest przetestowanie uczestnika w praktyce. Nie każemy skakać od razu z 10 metrowego dropa. Po prostu robimy kilka ćwiczeń na płaskim elemencie.

 

Jedziemy też łatwy odcinek trasy i obserwujemy co dany uczestnik robi dobrze, a co źle. Po 20 metrach na trasie jesteśmy w stanie określić poziom jazdy uczestnika i odpowiednio proponujemy dalszy plan działania.

 

Szkolenie 1-2h 

 

Gdy kursant zaakceptuje plan działania zaczynamy od szkolenia i pracy nad poszczególnymi elementami. Najważniejsze jest ogarnięcie podstaw i wyeliminowanie podstawowych błędów.

 

Na szkoleniu przerabiamy maksymalnie 2-3 elementy techniczne. Większa ilość elementow technicznych podczas jednego indywidualnego szkolenia może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. 

 

Podczas szkolenia staramy się jak najwiecej nagrywać. Następnie analizujemy jazdę uczestnika i po szkoleniu wysyłamy materiał. Kursant na spokojnie może przeanalizować  swoją jazdę w domu. 

Co po szkoleniu? 

 

Zadajemy pracę domową i dajemy czas kursantowi na spokojne przerobienie nowych elementów, aby weszły w nawyk i po jakimś czasie widzimy się ponownie. 

 

Gdzie prowadzimy szkolenia rowerowe  i jak się na nie zapisać?

 

Na co dzień stacjonujemy w Bielsku. Dodatkowo co 2-3 tygodnie można nas spotkać w różnych miejscówkach np. na Ślęży k. Wrocławia, Czarnej Górze czy czeskich bikeparkach.

 

Najlepiej jest prostu zadzwonić albo napisać maila. Aby zagwarantować sobie miejsce podczas weekendu należy to zrobić  z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Na tygodniu dysponujemy znacznie większą ilością wolnych godzin.

Subskrybuj nasz neewsletter. Bądź na bieżąco!Zamów nasz newsletter i dowiedz się więcej o naszych nowościach i ofertach specjalnyc!

To pole jest obowiązkowe. Błędny adres e-mail.
Pomyślnie dopisałeś się do listy
Błąd. Spróbuj ponownie.
Już jesteś zapisany!

Tagi


Ostatnie posty


Skakanie na rowerze to najbardziej popularny cel osób, które zapisują się na szkolenie rowerowe. W dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawy skoków na rowerze. Ułatwi Ci to opanowanie i przyśpieszy naukę tego elementu.

Od miesiąca jestem posiadaczem elektrycznego roweru do enduro, a w zasadzie to czterech. Tak dobrze żyje się dziś w Polsce :) Co prawda nie kupiłem ich prywatnie, a z myślą o wypożyczaniu podczas szkoleń, wyjazdów i zwykłym wynajmie.